BOTOKS

Nieoperacyjne Usuwanie Zmarszczek
Botox, zwany inaczej toksyną botulinową, wstrzyknięty w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole i w okolicach oczu dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni i tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Jedną z cech Botoxu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W wyniku zabiegu przy użyciu Botoxu wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek.

Botox jest wstrzykiwany przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową. Zabieg trwa około 15 minut i jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek. Botox zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu. Terapia przeciwzmarszczkowa przy użyciu Botoxu stosowana jest w przypadkach konieczności likwidowania zmarszczek między brwiami, poziomych linii czołowych, „kurzych łapek” lub „linii śmiechu między oczami”. Jest to metoda szeroko stosowana na świecie. Uzyskany w wyniku zabiegu efekt utrzymuje się około 6 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika gdyż porażenie mięśni ustępuje. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Każde powtórzone wstrzyknięcie Biotoxu wydłuża czas utrzymywania się efektów i tym samym kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu bez zmniejszenia skuteczności terapii.
Skutki uboczne. Do najczęściej niepożądanych skutków należy zaliczyć tkliwość i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Czasami Botox może oddziaływać na sąsiadujące mięśnie i powodować przemijające osłabienie ich pracy. Wyjątkowo może dojść do niewielkiego lecz odwracalnego objawu opadania powieki i brwi, trwającego przez okres 1 do 2 tygodni. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwały ból głowy.

Zalecenia. Po zabiegu pacjent przez 4 godziny nie powinien się schylać i kłaść oraz przez tydzień po zabiegu korzystać z sauny lub basenu.

Cena

Konsultacja – kwalifikacja do zabiegu cena 50 zł
Uwaga – 10% zniżki dla stałych Klientów (od 3-go zabiegu)

BOTOX – wygładzanie zmarszczek mimicznych
– czoło podłużnie (lwia bruzda) 350 zł
– czoło poprzecznie 350 zł
– oczy (kurze łapki) 450 zł
– całe czoło + oczy 950 zł
– zmarszczki dolnej połowy twarzy (bruksizm, uśmiech dziąsłowy, zmarszczki „królicze” nosa, kamienista broda, „zmarszczki palacza” 80 zł za 1 j.

BOTOX – nadmierna potliwość
– pachy (obie) 1650 zł
– dłonie (obie) 1650 – 2550 zł

Rezerwacja online
wordpress com stats