Bruksizm

Czym jest bruksizm?

Bruksizm to mimowolne zaciskanie i zgrzytanie zębami, które występuje zwłaszcza nocą. To powszechny problem, zwłaszcza wśród mężczyzn.

Siły wyzwalane na powierzchniach żujących u pacjentów z bruksizmem mogą być nawet dziesięć razy większe od tych działających podczas normalnych procesów gryzienia i żucia, co może prowadzić do nadmiernego ścierania się zębów, uszkodzeń zgryzu oraz w ostateczności do zniszczenia otaczającej ząb kości i tkanki dziąseł oraz dysfunkcji w stawach skroniowo-żuchwowych a także chronicznego napięcia mięśni

Objawy bruksizmu

Częste, uporczywe bóle głowy, mogą być wynikiem stałego napięcia mięśni żwaczy, potylicy i karku wywołanego zaciskaniem szczęk. Bruksizm sygnalizować może także uczucie ciągłego szumu i pisków w uszach. Symptomem bruksizmu jest również charakterystyczny ból zębów – chory ma uczucie, że bolą wszystkie naraz – oraz nadwrażliwość zębów z powodu uszkodzonego szkliwa.

Leczenie bruksizmu

Bruksizm niwelizuje Toksyna botulinowa.

Ostrzyknięcie mięśnia żwacza toksyną botulinową powoduję czasową 3-6 m-cy relaksację mięśnia i zmniejszenia zaciskania zębów, a z czasem pozbycie się tej przykrej dolegliwości na stałe.

Zabieg jest niemal bezbolesny, nie wymaga żadnego znieczulenia i trwa zaledwie kilka minut.

Cena:

Bruksizm za 1 j. 30 zł

Konsultacja – kwalifikacja do zabiegu cena 50 zł

Rezerwacja online
wordpress com stats