RETIX C

Retix C to innowacyjna terapia przeciwzmarszczkowa z kompleksem ActiCell 40%, wykorzystująca pozytywne działanie retinolu 2%, najsilniejszej, lewoskrętnej formy witaminy C 8% i antyoksydantów 30%.

Retinol:

To główna forma witaminy A zaliczanej do witamin młodości.
Jej stymulujące działanie zmniejsza zmiany pojawiające się wraz z procesem starzenia. Jest ona niezbędna do prawidłowego formowania się i regulowania wzrostu komórek skóry. Ilość witaminy A w skórze drastycznie spada pod wpływem promieniowania słonecznego, zwłaszcza promieniowania UVA, które dociera do skóry przez cały rok, bez względu na pogodę i nasłonecznienie. Z tego powodu niedobory witaminy A należy regularnie uzupełniać poprzez zastosowanie produktów ze skuteczną formą witaminy A bezpośrednio na skórę. Dawki witaminy A dostarczane organizmowi w diecie, docierają do skóry w ostatniej kolejności i często są niewystarczające.
W pierwszej kolejności retinol wykazuje działanie na wierzchnie warstwy naskórka przyczyniając się do wygładzenia skóry, poprawienia jej struktury i kolorytu oraz zmniejszenia rogowaceń.
W miarę dalszego stosowania zniszczony i zrogowaciały naskórek np. częstym kontaktem ze słońcem, ulega wymianie i staje się bardziej spoisty i młodszy, zmniejsza się bowiem liczba nieprawidłowych i uszkodzonych komórek skóry. Dzięki lekkiemu działaniu złuszczającemu i normalizującemu wierzchnia, zgrubiała warstwa naskórka zostaje zredukowana.

W dalszej kolejności retinol wpływa na głębsze warstwy skóry przyczyniając się do zwiększenia produkcji białek skóry (kolagenu i elastyny) odpowiadających za jej jędrność, jednocześnie ma zdolność reperowania i odbudowy już zniszczonych włókien kolagenowych i elastycznych. Ponadto stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze oraz ma zdolności rozjaśniające przebarwienia.

Witamina C:

Jest silnym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki i wspomagającym ochronę przeciwsłoneczną oraz składnikiem stymulującym syntezę kolagenu, którego ilość spada wraz z wiekiem.
Poza tym witamina C jest doceniana w pielęgnacji cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym, jako składnik przeciwzapalny, poprawiający gojenie oraz substancja rozjaśniająca przebarwienia.
Witamina C w postaci kwasu askorbinowego wykazuje działanie lekko złuszczające i przede wszystkim rozjaśniające. Jest ona doceniana za efekt rozświetlenia i poprawy kolorytu poszarzałej skóry.

Kompleks antyoksydantów:
Jest odpowiedzialny za ochronę skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które w dużej mierze są odpowiedzialne za powstawanie objawów starzenia się skóry.

Efekty zabiegu:

– odbudowa włókien kolagenu, elastyny i wzrost poziomu GAG (składniki skóry)
– skóra widocznie rozjaśniona
– zmarszczki zostają zredukowane
– skóra jest wygładzona i osiąga jednolity koloryt
– wzrost napięcia i ujędrnienia skóry
– zwiększenie poziomu nawilżenia skóry
– zredukowanie przebarwień i niedoskonałości skóry
– wzrost ochrony przed fotouszkodzeniami i poprawa działania naturalnej bariery ochronnej skóry

Wskazania do zabiegu:

– zmarszczki
– oznaki fotostarzenia
– szare zabarwienie skóry
– spadek kondycji skóry
– tzw. skóra palacza
– spadek nawilżenia skóry
– nadmierne rogowacenie skóry
– drobne niedoskonałości skóry

Cena:

Retic C 180 zł

Rezerwacja online
wordpress com stats